Anketa

Shout Board

Interview

4. sezóna „House“ byla tak bouřlivá, ať už před kamerou (snaha najít nové členy Housova týmu zabrala více jak polovinu sezóny), či za ní (stávka scénáristů na měsíce natáčení přerušila), že Davidu Shorovi, tvůrci celé show, snadno odpustíte, že měl problémy si vzpomenout, co přesně se stalo na konci toho všeho.

„Zapomněl jsem,“ připouští. „Pracoval jsem na tom všem tak dlouho. Nebyl to obyčejný rok.“

Připomeňme, že jsme opustili Dr. Wilsona (Robert Sean Leopard) v situaci, kdy viní House (Hugh Laurie) ze smrti své přítelkyně – jedné z neúspěšných kandidátek na místo v Housově týmu – Amber (Anne Dudek). Shore začal pomalu odkrývat, jak bude příběh v 5. sezóně (začínající 16.9.) pokračovat.

A teď podrobněji:

„Podíváme se na Housovo /Wilsonovo rozkmotření „z veselé, ale zároveň realistické stránky“.“
Ačkoliv připouští, že chemie, která na place mezi Laurim a Leonardem bezesporu je, je příliš dobrá na to, aby jejich přátelství bylo odloučené na nějakou delší dobu, přesto říká, že „ cesta zpět bude velice chladná. Dozvíme se mnoho jak o Wilsonovi, tak o Housovi, stejně tak jako i o jejich přátelství.“

Shore připouští, „ že jsme nedostatečně využili původní členy týmu - Cameronovou ( Jennfer Morison) a Chase (Jesse Spenser) - kteří se v poslední sezóně stali velice diskutovanými, ačkoliv jejich charaktery byly vědomě odsunuty do pozadí.

„Představa byla, že se oba vrátí do nemocnice jako již odlišné lékařské kapacity. Tudíž se změní i jejich vztah k Housovi, což by mohlo být osvěžující. Objevili se tedy jen v několika scénách, ale tyto scény byly velice důležité.“

Shore řekl, že se neustále pracuje na tom, aby byli Chase s Cameronovou zapojeni do 5. sezóny co nejvíce, ale také uvedl, že má v plánu dát Foremanovi případ( Omar Epps), který bude řešit nezávisle na Housovi. Chce se taky vrátit k poznámce Cameronové, že jí chybí být v Housově týmu, přestože po Housevi samotném se jí nestýská.

V předposlední epizodě 4. sezóny nazvala Dr. Cuddyová (Lisa Edlestein) záhadnou „Třináctku“ Dr. Hadlyovou, ačkoliv to sám House tehdy komentoval slovy, že Cuddyová její skutečné jméno nezná. Shore potvrdil, že Cuddyová měla pravdu. Nemáme však očekávat, že bychom její skutečné jméno slyšeli nějak často.

“Je to prostě Třináctka. Vždycky to byla Třináctka.“

Hned někdy na začátku 5. sezóny House najme soukromého detektiva, hraného Michaelem Westonem (možná si ho pamatujete ze seriálu „Odpočívej v pokoji“, kde ukradl auto Davidovi Fisherovi), na vloupáváni se do domů pacientů, aby to nemuseli dělat jeho doktoři. Tento detektiv – „charakter, který může mít rád snad jenom House“ – se v seriálu zdrží po nějaký čas a pak jej opět opustí, aby naplnil další ze Shorových TV fantazií.

Shore to vysvětluje slovy: „Vždycky jsem miloval Rockfordské případy“