Anketa

Shout Board

K epizodám

- Do nemocnice je přivezena dívka, které byla transplantováná rohovka od muže, který daroval všechny orgány. Všichni, kteří orgány přijali zemřely na selhání jiného orgánu, než toho darovaného. Ovšem jen tato dívka ještě nezemřela.
- 13ka si ji bere do svých rukou a spolupracuje s týmem.
- House se nemůže opět soustředit na případ a myslí na to, co pro něj Wilson v jeho životě znamenal. Kutner na Houseovi pozná, že myslí na Wilosna a pomůže mu vzpomenout na ot co s Wilsonem dělali.
- Poté tým diskutuje dál o možných nemocech pacientky. Spekulují o rakovině.
- House si umanul, že si bude hledat nového přítele a proto jde za doktorem, jménem O'Shay. house ho nutí, aby mu zaplatil oběd v kantýně. Pak zjišťuje jestli má rád monster trucky (ty měl totiž rád Wilson). A také jestli mu dělá potíže že bere Vicodin a že neposlouchá své nadřízené...
- House na doktora dělá sexuální narážky.
- Doktor House odmítá, když ho House pozve k němu na televizi. Ale House mu na to řekne, že is ho časem doktor zamiluje...
- Dívka prožívá halucinace. V halucinacích jí House udekává hlavu sekáčkem na maso. a říká jí, že to nebude bolet. V této halucinaci se objeví i to jak zemřeli ostatní lidé, kteří přijali orgány.
- Objevuje se detektiv, který je přestrojený za opravří automatu na kávu. House mu dal za úkol aby zjsitil něco o mrtvých lidech. A zjišťoval jestli Houseův tým pracuje na plno.
- Detektiv jde za Housem a nese mu pár informací o mrtvých.
- Detektiv je nyní převlečený za prodavače zmrzliny. Řekne Houseovi že O'Shay není pro House jako kamarád dost dobrý.
- detektiv pozná, že Houseovi nejde o nového kamaráda, ale o to aby se vrátil Wilson.
- House se detektivovi přizná a dohodne se s ním, aby Wilsona sledoval a zjišťoval mu jak se má.
- Foreman je mezi tím špinavý od výkalů jedné z mrtvol, protože Kutnera napadají bláznivé nápady. Vymýšli si je a za každou cenu chce přijít na to co ot způsobuje.
- House je velmi zdrcený a projevuje se n aněm stres.
- House jde do pokoje pacientky a mluví s ní. Pacientka mu říká, že je zabavný a House jí říka že ona je také. House se jí také trochu svěří.
- Detektiv jde znovu za Housem a sděluje mu, že Cameronová byla u Wilsona. Dalé zjistil že u něj byla dvakrát Cuddyová a že mu volala ona i Foreman.
- House se rozhodl jít do poradny pro truchlící. Doprovází ho i detektiv, který je zase v převlečení
- Wilson ze začíná zajímat o duchovní víru.
- Wilson si našel novou práci, ale zatím do ní nenastoupil.
- Mazitím detektiv sleujde jednu krásnou dívku, kterou potkal. House detektiva doprovází.
- Dívka si jich všimne a sdělí jim, že se jí to nelíbí a chce, aby ji přestali sledovat.
- House to sledování detektivovi rozmlouvá a říká mu, že má na míň. (Alespoň se svým chováním)
- Detektiv se s Cuddyovou zatím osobně nesetkal. Ví však, že ej to Houseova nadřízená, že řídí nemocnici a že byla dvakrát u Wilsona.
- House je donucen jít za onkologem, protože potřebuje zjistit jestli jeho pacientka má rakovinu nebo ne.
- Onkologa si však nevybral z nemocnice, ale přímo Wilsona. Jde za ním a říká mu, že chce aby s ním aspoň mluvil. Wilson si však myslí, že tato komunikace nebude fungovat.
- House se ale trošku naštve a trochu mu i vyčte, že Cuddyovou, Camronovou a Foremana neignoruje, ale ho samotneho jo.
- House se Wilsonovi přizná, že na něj najal detektiva. Wilson si myslí, že si House dělá srandu. House se pak snaží mluvit dále o pacientce. Ale Wilson ho neposluchá.
- House se upřímně Wilsona zeptá, jak se má. Ale Wilson mu nečekaně odpoví, aby ho nechal na pokoji a odešel.
- House se znovu přiznává detektivovi na ulici, že Wilson je jeho jediný přítel. Na to detektiv legračně odpoví a House se ho zeptá jestli nechce být jeho novým kamarádem. Detektiv ale Houseovi řekne, že ho tím děsí.
- Detektiv stále mluví a House přitom zjistí co pacientce je.
- House řekne Cuddyové, že musí pacientce uříznout vrchní část mozku, ale Cuddyová je proti.
- Cuddyová proto přivolá ochranku a pošle ji hlídat pokoj Houseovi pacientky.
- House proto pošle detektiva do jejího pokoje a způsobí ji zástavu srdce.
- House tímto dostane možnost provést operaci.
- Operaci provádí Chase, který odhlaí, že House vše udělal schvílně aby ji mohl nechat operovat.
- House nyní platí detektiva, aby ho posluchal.
- House pacientku výléčí a příjde na to co jí bylo. Její mozek nedovolil, aby dobře viděla. Ale ještě před transplantací už byla slepá.
- House jí zdělá obvaz z očí a pacientka ho uvidí. House se jí zeptá jek vypadá. Pacientka se na něj podívá a řekne mu, že vypadá smutně.
- House na konci epizody zavolá znovu detektivovi a chce aby pro něj nadále pracoval.

2. verze (zdroj: doktorhouse.net)

Nějaký chlápek zjevně byl dárcem orgánů. A daroval všechny. Jejich příjemci až na jednoho umřeli. Ale neumřeli proto, že jejich tělo nepřijalo darovaný orgán, ale kvůli selhání jiného. Postupně ukazují jednotlivé příjemce jak umírají a nakonec zbývá jedna dívka, za kterou příjde 13 a dva záchranáři. 13 jí řekne, že musí s ní, protože ji byla transplantována rohovka a každý, kdo dostal nějaký orgán od stejného dárce zemřel, zbývá pouze ona.

Tým se snaží diagnostikovat, ale House myslí jen na Wilsona. Nemůže se vůbec soustředit. Uvažuje "What did Wilson do for me?" (Co promě Wilson udělal? Čím pro mě byl?) a aby se konečně soustředil na pacientku, tak mu Kutner řekl: "He paid for your lunch, enjoyed monster trucks, and was your conscious." (Platil vám obědy, užíval si s vámi monster trucky a byl vaším svědomím.) Takže po dalších kecech, zda-li POTW má rakovinu nebo ne, se ocitáme v jídelně. House se rozhodl, že si nalezne nového nejlepšího přítele (BF). Naváže kontakt s Dr. O'Shay-em, donutí ho zaplatit mu oběd, následuje ho ke stolu a snaží se zjistit, zda-li má rád monster trucky, jestli mu vadí vicodin, jestli má problém s léčbou/testy, které nakázal Foremanovi, aby udělal POTW. Je to docela legrační. Je tam pár Hilson momentů jako "I think I'm falling in love" (Myslím, že jsem se zamiloval) a sexuální narážky. Ale nakonec O'Shay odmítne jít k Houseovi dívat se na TV a House řekne "I'll grow on you." (Přirostu ti k srdci/Já si tě získám.)

Scéna z proma, kdy House usekává dívce hlavu je očividně její halucinace. Ocitáme se ve společenské místnoti a dozvídáme se, jak ostatní pacienti zemřeli. To je moment, kdy je nám představen PI, jenž je přestrojený za opraváře přístrojů na kávu. Přeruší dignostickou poradu. A projeví se jako moula i jako chytrolín. House ho najal, protože 5 lidí mrtvých a šestý člověk umírající skýtá očividně spoustu možností a informací. House chce také vědět, jestli jeho tým to dělá stejně profesionálně. PI přinese pár zajímavých zpráv o mrtvých a samotném dárci.

Další scéna - House a PI. PI dělá svoji práci ve zmrzlinářském voze. PI říká, že O'Shay není pro House dost dobrý. V podstatě se přizná, že si House proklepl a myslí si, že House chce Wilsona. A tak se House rozhodne, že z toho vyjde a nechá PI Wilsona sledovat. Je osamocený? Strádá?

Show pokačuje a je krvavější a nechutnější. Foreman je celý potřísněný výkaly mrtvého muže kvůli Kutnerovi. Kutner je v této epizodě Panem Geniálním, napadají ho všemožné zajímavé teorie a testy. House je v této epizodě naprosto ztrhaný. Vypadá na svůj věk, možná ještě starší. Všechen ten stres ze ztráty BF se na něm projevil.

POTW je ostřejšího rázu a přepracovaná jako House, což House přivede k tomu, že řekne: "You're fun." (Jste zábavná) a ona "So are you." (Vy také) a House "But I haven't given up." (Ale já jsem to nevzdal/se nepoddal)

PI informuje, že Cameron byla u Wilsona "Several times. They talk about dying and dead loved ones." (Párkrát. Mluvili o umírání a mrtvých milovaných.) Cuddy byla u něj dvakrát a volala mu a Forema mu také párkrát volal. Vůbec žádná zmínka o Houseovi. Wilson dochází také do nějaké poradny pro truchlící, do které se pod předstrojením vydal i PI. Wilson se také začal zajímat o New Age (to je duchovní hnutí). Také získal novou práci, do které ještě nenastoupil. Žádný náznak o Houseovi. PI řekl Houseovi: "If I didn't know you, I wouldn't know you existed." (Kdybych vás neznal, nemyslel bych si, že existujete.)

PI má zvláštní způsob dvoření. Využívá svoje detektivní vlastnosti k sledování hezké dívky, kterou uviděl na ulici. House s ním jde a snaží se ho přinutit, aby byl obezřetný, což se Houseovi moc nedaří. Dívka si jich všimne a řekne jim, že jí to není příjemné. House se ho snaží naučit lhát. Říká: "Lesson One: Commit." (Prní lekce: Zalži.) Je to dost legrační. Pak House řekne o té dívce: "She's not your type. You're type is much stupider than her." (Není váš typ. Váš typ je mnohem blbější než je tahle.) PI to evidentně neumí s ženami a vypadá na 12. Jak se do tohohle proboha dostane Cuddy?

PI se s Cuddy ještě nepotkal, ale evidentně ví kdo to je, a že byla dvakrát u Wilsona.

No, celé to dumání nad tím, jestli POTW má rakovinu nebo ne, nakonec donutí House jít za onkologem. Očividně jsou tu i jiní onkologové, ale House jde za Wilsonem: "I need an epiphany. Just keep talking." (Potřebuju osvícení. Prostě jen mluv.) A Wilson na to, že takhle to nefunguje - ale vlastně tak to je. Tak jako tak, Wilson chce, aby House odešel a nechal ho samotného. House odvětí - to je v pořádku trávit čas s Cameron, mluvit s Cuddy a Foremanem, ale ne s ním? Přizná se, že najal PI, aby ho sledoval. Wilson se tváří jako 'děláš si srandu, že jo?'. House se snaží mluvit o POTW, ale Wilson nespolupracuje. House se pak velmi upřímně zeptá: "How are you?" (Jak se máš?). Wilsonova reakce na ryzí upřímnost je velmi chladná. Houseovi řekne, aby ho nechal na pokoji - to je část, kterou známe z proma - přívírání dveří a Wilson jak říká "I have a right to walk away from you." (Mám právo od tebe odejít.)

Další scéna na ulici - House a PI. House přiznává, že má pouze jednoho přítele. PI řekne něco legračního a House: "Do you want to be my friend?" (Chcete být mým přítelem?). PI odvětí: "No, you scare me a little." (Ne, trochu mě děsíte.) PI dál mluví a nějak se stane, že House příjde na diagnózu.

Pak je jediná scéna s Cuddy. House jí řekne, že chce POTW odříznout vršek mozku. Cuddy řekne ne, protože na to nemá žáné podklady. A aby svoje rozhodnutí podpořila, umístí před pokoj POTW dva strážce, takže se House k POTW nemůže dostat. No, House použije PI, který ji způsobí záchvat (fogFrog: není záchvat jako záchvat. V originále je 'crash'... akorát nevím, jak to říct co nejlépe česky. Prostě když říkají "Ztrácíme ji!" Tak říkají "She is CRASHing.") a House může udělat tu operaci, při které asistuje Chase. Je tam takový krásný moment, kdy se Chase dovtípí, že House to udělal tak, aby tu operaci mohl udělat.

PI se objeví na galerii a v podstatě řekne, že ho House platí za to, že ho poslouchá. Prostě teď nemá Wilsona, tak to řekne PI, kterého platí.

House POTW vyléčí - v zásadě jí její mozek nedovolil "vidět" správně. Všechno bylo tmavé a rozmazané, ale ona to nevěděla, protože byla slepá již dříve, než jí byla rohovoka transplantována. No, House ji sejme obvaz z očí a celý její svět se změní. Nyní doopravdy vidí a na Houseovi se objeví nepatrný úsměv. Žertem se jí zeptá: "How do I look?" (Jak vypadám?) a kamera se podívá z jejího pohledu: "You look sad." (Vypadáte smutně.) A je to velmi velmi smutné.

House zavolá PI a nabídne mu, aby pro něj nějaký čas pracoval. Můj odhad je... jo platí si nového přítele.
- První pacinetkou v první epizodě bude dívka, která pracuje pro významou feministku a která má pár vlastností jako sám House. Divce se zdá, že po ní lezou brouci právě uprostřed správní rady.
- Cuddyová hledá House a nejdeho až u muže, který je v komatu. House si hraje na svém game boy a pití mu v ruce drží muž v komatu.
- House s Wilsonem nepromluvil ani slovo už přes 2 měsíce, protože Wilson se pořád trápí nad smrtí Amber a "drží" smutek.
- Cuddyová nutí House aby si promluvil s Wilsonem a usmířili se.
- Cuddyová během prvního dílu na House řve (na konci se to trošku zlepší).
- V dobu kdy Cuddyová říká Houseovi, aby se s Wilsonem usmířil vejde do pojeno muže v komatu Foreman a sdělí Houseovi, že mají případ. (Tuhle scénu můžete vidět v 2 Sneak Peeks)
- House si z pacientky dělá srandu a Foremanovi říká, že s ní něco měl.
- Cuddyová je proti a nechce aby si House případ vzal do svých rukou - Chce aby se věnoval Wilsonovi.
- Cuddyová se chová tak, jako by žárlila, že House s onou pacientkou něco měl.
- House nakonec případ vezme, i přesto že je Cuddyová proti.
- První epizoda bude hodně zaměřená na 13ku a na to co o sobě zjistila.
- House nemilosrdně před celým týmem řekne, že 13ka má Huntingtona.
- House jde do kanceláře k Wilsonovi a říká mu že to s tím truchlením moc přehání (Scéna ze Sneak peek 1)
- House se snaží obrátit list a zečne mluvit o své pacientce... A říká že feministky jsou dnes děvky a zítra vládnoucí ženy.
- Když 13ka konzultuje případ s Housem, House 13ce říká, že je velmi zaneprázdněn (což není pravda - house to myslí tak aby mu 13ka dala pokoj)
- 13ka je po celou epizodu posedlá pacientkou a pořáíd se o ni zajímá
- House je posedlý Wilsonem, a tak se ani nesoustředí na případ.
- House jde znovu za Wilsonem aby se mu omluvil, ale Wilson si myslí (ví), že House to nemyslí vážně.
- House se tvaří naštvaně, jako by Wilsonovi vyčítal, že si musel nechat vrtat díru do lebky a že si toho Wilson neváží.
- Uprostřed vysvětlování mezi Housem a Wilsonem je vyruší tým. House říká týmu aby Wilsonovi vysvětlili, že dělá špatnou věc když chce odejít. Ale Wilson říká, že je ot jeho rozhodnutí a že si za ním stojí.
- 13 ka se více sbližuje s pacientkou a chová se jako Cameronová.
- nakonec 13ka zjistí, že pacientka je těhotná a že se bude muset těhotenství přerušit.
- 13ka se sice snaží aby plod zachránila, ale nedaří se jí.
- House odchází za Cameronovou na pohotovost a prosí ji, aby si promluvila s Wilsonem.
- Camronová je proti a řekne Houseovi že ne.
- Cameronová má na pohotovosti tlustého pacienta, který nani dělá narážky. Cameronová si myslí, že se s ní chce vyspat.
- House řekne tlustému pacientovi, že s Cameronovou spal, a že když zhubl o 39 kilo, dala mu kopačky.
- House poté znovu přesvědčuje Cameronovou, aby si s Wilsonem promluvila. - Šel za ní protože jí zemřel manžel a ví jaké to je.
- House poté jde za Cuddyovou do kanceláře. Tam spolu chvíli mluví o Wilsonovi a nutí House aby Wilsonovi řekl jak se opravdu cítí.
- Cuddyová odmítá Houseovi věřit, že Ambernina smrt ho nijak nezasáhla. A znovu ho posílá za Wilsonem. Chce aby byl upřímný a vše mu řekl.
- House ji sice posluchá, ale stejně si to vyloží po svém...
- House jde tedy do kanceláře k Wilsonovi a položí mu na stůl pager a řekne, že jde domů a vrátí se, až se rozhodne zůstat.
- Houseova je během rozhovoru mezi Housem a Wilsonem na umření. A celý tým hledá House, protože na pager neodpovídá
- Wilson se House ptá, jestli kvůli němu chce nechat zemřít pacienta. Nacož mu House odpoví, že jejich přátelství je pro něho víc než nějaká pacientka.
- Cuddyová jde k Houseovi domů. Mezi dveřmi mu řekne, že se musí Wilsonovi otevřít. Když ale uvidí, že Houseovi se nechce, začne na něj nelítostně řvát. House ji poslouchá. Cuddyová mu říká, že když se mu otevře a řekne co k němu cítí a když bude zranitelný tak že si to Wilson možná rozmyslí.
- House a Wilson mají partnerskou poradnu v Cuddyové kanceláři. Cuddyová chce aby si promluvili. Nakonec Cuddyová začne Wilsona citově vydírat. Řekne mu že má nejvetší plat ze všech nemocnic v okolí.
- Cuddyová říká Wilsonovi, že je jí ho líto a že ví čím prochází. Také mu řekne že House předstírá, že mu je všechno jedno, než aby se přiznal a řekl mu, že je mu to vše líto a že ho to zasáhlo. Wilson ještě dodává, že nikdo Amber neměl rád.
- Když Chase přestává pracovat na případu, tým si myslí, že něco zkazil a proto reději odchází. Chce být jako House a proto říká, že by pro House pracoval, ale pro tým ne. Poté se tým a Chase začnou hádat.
- 13ka se snaží vyřešit celý případ sama a to bez House.
- 13ka se snaží s pacientkou mluvit o feminismu.
- Cameronová si nakonec jde promluvit s Wilsonem, ale Wilsonovi dojde, že ji za ním poslal sám House. Wlson Cameronové sdělí, že House už odepsal.
- Cameronová Wilsonovi říká, že když jí zemřel manžel, tak jela přes 600 mil pryč, ale bolest šla s ní a že se nic nezměnilo.
- Foreman však Wilsonovi říká, aby odešel.
- 13ka stanovuje diagnózu pacientky, ale léčba nezabítá. Pacientka 13ce říká že 13ka bude mít možná křídla. 13ka se jí však svěří s tím, že umře a zcela se jí otevře.
- House se u Cuddyové natahuje pro ovladač, ale dotke se Cuddyové a ona se poleká, protože si myslí že ji House osahává.
- Pak si povídají a Cuddyová mu říká, že se bojí toho proč Wilson vlastně odchází.
- House řekne něco co odhalí diagnózu 13činy pacientky.
- Pacientka totiž měla malomocenství, a to způsobilo, že její kůže vypadala tak mladě, místo toho aby postupně opadávala.
- House opět vede upřímný rozhovor s Wilsonem.
- House se upřímně a mile omluví Wilsonovi
- Wilson přiznává, že se snažil House obvinit z Amberniny smrti. Ale že ve skutečnosti to jeho vina není. Na to se House zeptá jestli tedy jejich přátelství je zase v pohodě. Ale Wilson říka že to tak není. Mezi nimi prý nikdy opravdové přátelství nebylo a že už House ochraňovat nechce.
- House zůstane sedět ve Wilsonově kanveláří a Wilson odchází chodbou pryč z nemocnice.

2. verze (zdroj: doktorhouse.net)

Epizoda začíná s POTW - dívka, která pracuje pro významou feministku, která je povahově podobná Houseovi. No, dívka má halucinace. Probíhá zasedání správní rady, když se jí najednou zdá, že po celém jejím těle lezou mravenci (brouci). Úvodní znělka je stále stejná (pokud ji do vysílání nezmění)

Cuddy nachází House s chlápkem v komatu. Hraje videohru a do ruky chlapa v komatu vloží pohár s pitím. Ukáže se, že House nemluvil s Wilsonem už 2 měsíce, protože Wilson truchlí. House říká, že ho chtěl nechat truchlit. Cuddy mu to nežere. Wilson je zpět a Cuddy chce, aby si s ním House promluvil. Jsou vyrušeni Foremanem, který říká, že mají případ. House vtipkuje, že s onou feministkou, pro kterou POTW pracuje, něco měl. (Možná to není vtip, protože později POTW řekla, že její šéfka TRVALA na tom, aby šla k Houseovi).

Cuddy nechce, aby si House případ vzal. Nechce, aby se rozptyloval, ale chce, aby se soustředil na Wilsona. Nicméně se Cuddy chová trochu žárlivě, kvůli předpokládanému zapletení House se šéfkou POTW. House vzal případ a Cuddy vzala kelímek s pitím z ruky chlápka v komatu.

Epizoda byla také hodně zaměřená na 13. House řekne před celým týmem, že 13 má Huntingtona. Je to docela drsný, jak to odhalí.

První scéna s Wilsonem je ta, kterou vidíme v promu, kdy říká Houseovi, že odchází a House říká, že to truchlení fakt prožívá. House se jen snaží povídat o tom, že feministky jsou "Yesterday's sluts are todays Empowered woman." (Včera děvka, dnes vládnoucí žena.)

House je celý nadšený z 13, která se do toho montuje. Řekne jí, že je "Busy" (Zaneprázdněn), a ani když tohle nepomůže, vysvětluje jí to: "Actually, I'm not busy. It's a euphemism for get the hell out." (Vlastně nejsem zaneprázdněn. Byl to eufemismus pro 'Vypadni!'.")

Takže House je posedlý Wilsonem a 13 je posedlá POTW. House se nemůže soustředit; koho zajímá nějaká hádanka. Všechno je o Wilsonovi.

Druhá scéna s Wilsonem. House jde znovu za Wilsonem vyjádřit své zarmoucení a Wilson mu nevěří. House na to, co kdyby to opravdu myslel vážně, ale Wilson mu stejně nevěří a dodá, že mu do toho nic není. House se naštve a tváří se jako "já jsem si nechal vrtat do lebky, abych ji zkusil zachránit a on si toho ani trochu neváží", pak jsou přerušeni týmem. Wilson jim řekne, aby vysvětlili Houseovi, aby respektoval jeho rozhodnutí. House řekne, že respektuje pouze věci, co za to stojí.

13 se více sblíží s POTW a dělá a říká věci jako Cameron. Zjistí se, že POTW je těhotná a že musejí těhotenství přerušit. 13 chce plod zachránit, ale nejde to. Pak se hodně diskutuje o tom, že POTW pracuje pro tvrdou šéfku a sama vlastně nemá svojí identitu/kariéru.

Pak jde House za Cameron na pohotovost (ER) a žádá ji, aby si s Wilsonem popovídala. Cameron nechce. Tlustý chlápek na ER udělá pár Hameron vtipů. Cameron se zeptá House, jestli po ní chce, aby se s Wilsonem vyspala. Řekne něco ve smyslu, že není jeho poslíček a to že je to nějvětší plus, které získala, když odešla. Tlustý chlápek je celý překvapený "Y'all were together?" (Vy dva jste byli spolu?) a House vtipkuje "She dumped me when I lost 85 pounds" (Dala mi kopačky, když jsem zhubnul o 39 kilo). Znovu se ji snaží přesvědčit, aby si s ním popovídala, vždyť to sama zažila (mrtvý manžel).

House je v kanceláři u Cuddy. Cuddy sedí na stole. Tiše spolu mluví a je to velmi intimní. Snaží se ho přesvědčit, aby si s Wilsonem promluvil, aby mu opravdu řekl, jak se cítí. Pořád dokola opakovala mluv s ním, mluv s ním. Cuddy mu nevěří, že ho Ambeřina smrt nezasáhla nebo že se necítí vinen. Nakonec mu řekne, aby mu prostě pověděl, že se cítí hrozně a že by rád něco udělal.

House ji poslouchá jako obvykle a jako obyvkle si to vyloží po svém. Dá před Wilsona na stůl svůj pager a řekne mu, že jde domů a nevrátí se dokud se Wilson nerozhodne zůstat.

Mezitím POTW umírá a každý blázní kde je House, neodpovídá nám na naše pagery. A Wilson - Ty necháš svého pacienta zemřít? A House - "Your friendship matters more than this patient." (Tvoje přátelství je důležitější než tahle pacientka.)

Další scénou, kterou již znáte, je Cuddy před dveřmi Houseova bytu. Řekne mu, že se musí otevřít. Když však vidí, že se do toho Houseovi vůbec nechce, začne na něj křičet (naprosto dokonalá scéna). A House bouchne dveřma. Ale je opět vidět, že ji poslouchal. "If you tell him how you actually feel, actually feel about him. If you make yourself vulnerable for once in your nerve-deadening, emotionally-obliterating..." (Když mu řekneš, jak se doopravdy cítíš, co cítíš k němu. Když se mu ukážeš zranitelný pro jednou v tom svém nervově-otupujícím, emočně-zastírajícím...) Prostě nádhera.

Další scéna je POTW a 13.

Zpátky u Cuddy v kanceláři, kde si čte nějaké magazíny. Pak opět známá scéna - partnerská poradna - a House s Wilsonem. Cuddy po nich chce, aby si promluvili, což se moc nedaří. Cuddy Wilsona citově vydírá, když mu řekne, že přede všemi nemocnicemi ve třech okolních státech zatajuje, jaký je jeho plat (fakt nevím, co chtěl básník říci: 'She is withholding what his salary from all the hospitals in the tri state area.') a House řekne: "You go girl." ("Ty teda válíš.")

Scéná s novým týmem.

Zpátky do partnerské poradny. Cuddy říká Wilsonovi, že je jí ho líto, čím prochází. A že House Wilsona citově vydírá, než aby mu řekl, co opravdu cítí. A House na to, že ano, to už mu řekla před tím, načež Wilson říká, že se jen snaží dokázat, že je na jeho (Wilsonově) straně. Cuddy odpoví: "Go to hell." (Jdi k čertu.) Wilson dodá, že stejně nikdo Amber neměl rád.

Tým si myslí, že Chase něco zkazil a odmítne s novým týmem pracovat. Tak trochu si hraje na House. Přizná, že by pro House "pracoval", ale pro ně ne. Trochu se navzájem namíchnou.

Znovu 13. 13 se snaží vyřešit případ bez Houseovy pomoci. Chce mít pravdu. Chce to vyřešit sama. Pak s POTW mluví o feminismu.

Cameron si jde promluvit s Wilsonem. Ten se ptá, jestli ji poslal House, přitykne, ale zároveň řekne, že ho poslala někam. Chce s ním mluvit, protože si myslí, že ví, co dělá špatně, v čem dělá chybu. Již dříve bylo řečeno, že, když její muž zemřel, odstěhovala se 600 mil pryč, ale nic to nezměnilo - že ta bolest šla pořád s ní. Řekla mu, aby zůstal.

Foreman řekne Wilsonovi, aby odešel (fogFrog na to: Už teď Foremana nenávidím, fakt.)

13 diagnostikuje u POTW rakovinu. Léčba zatím funguje. Znovu se spolu baví. POTW řekne 13: "Maybe you'll have wings." (Možná budete mít křídla.) a 13 se POTW svěří, že umře a jak. 13 se POTW zcela otevře.

Malá scéna Cuddy/House. House se natahuje pro ovladaš, ale vypadá to, že ji osahává a Cuddy se poleká. Pak spolu mluví a ona mu řekne, že se akorát bojí pochopit, proč doopravdy Wilson odchází. Stane se, že řekne něco, co Houseovi odhalí, co je s POTW.

POTW měla "pretty leprosy" - ?"pěkné" malomocenství, což způsobovalo, že její kůže vypadala mlaději, místo toho, aby opadávala.

Poslední co vidíme je otevřený a upřímný rozhovor mezi Housem a Wilsonem. House se upřímně a krásně omluví. A Wilson řekne, že se snažil House obviňovat za to, co se stalo, ale že to není logicky jeho vina. "So we're good?" (Takže je to mezi námi dobré?) a Wilson řekne, že ne. Že s Housem jde také trápení a že už nechce House ochraňovat a že vůbec nevěří, že by byli kdy opravdovými přáteli.

House sedí ve Wilsonově prázdné kanceláři, Wilson jde chodbou pryč.